آیا من درونگرا هستم یا برون گرا
آیا من درونگرا هستم یا برون گرا
24-11-1394
شخصیت افراد را در حین حرف زدن بشناسید
زبان بدن راهی برای شناسایی شخصیت افراد هنگام حرف زدن
27-11-1394
10 نکته اساسی درباره کسب آرامش

10 نکته اساسی درباره کسب آرامش

10 نکته اساسی درباره کسب آرامش

 در این نوشته 10 نکته کاربردی برای کسب آرامش و رسیدن به حال خوب برای شما آورده شده است:

1 . لبخند همه عضلات صورت را آرام مي کند و زنجيره اي از واکنش هاي عصبي را کنار مي زند و موجب مي شود که احساس لذت بخشي پيدا کني (احساس آرامش) .

 

2 . چرا نگاه کردن به ماهي ها آرامش بخش است؟ براي آن که ماهي ها، آرام حرکت مي کنند و مهم تر از آن، آرام تنفس مي کنند و نگاه به آن ها، مثل نگاه کردن به منظره درياست .

 

3 . براي آرامش بدويد! دويدن و پياده روي، هر دو از پادزهرهاي واقعي مقابله با فشارهاي عصبي اند . کار ساده اي است و آموزشي خاص نيز لازم ندارد و شما در دويست متر اول، متوجه تاثيرات مطلوب آن خواهيد شد .

 

4 . به صداي تنفس خود توجه کنيد; وقتي در حال ورود به جهنم عصبانيت هستيد، چند لحظه به صداي دم و بازدم خود خوب و دقيق گوش فرا دهيد و بدانيد وقتي واقعا صداي تنفس خود را مي شنويد، آرامش از شما چندان دور نيست .

 

5 . اگر تمرين دست يابي به آرامش را در يک جاي خاصي مثل نيمکت يک پارک يا يک صندلي راحتي انجام مي دهيد، خيلي زود ضمير ناخودآگاه شما عادت مي کند و احساساتي آرام بخش، شما را با آن جاي خاص مرتبط کند . فقط و فقط به آن مکان خاص روي آوريد و آرامش را به دست آوريد .

 

6 . پيش از اين، وقتي تحت فشار روحي قرار مي گرفتيد، به طور ناخودآگاه ابروان خود را مالش مي داديد; اما از اين به بعد، کاملا آگاهانه اين کار را انجام دهيد; زيرا طبق اصول طب فشاري، نقاط آرامش بخش ما روي ابروان قرار دارد و با مالش دادن آن ها به طرف داخل، آرامش به ما بر مي گردد .

 

7 . نگراني هاي خود را بنويسيد; جاي شگفتي است که چطور بسياري از نگراني هاي شما رفع مي شود; وقتي آن ها را روي قطعه اي کاغذ مي نويسيد . آن گاه امکان وقوع آن ها را بررسي کنيد; خواهيد ديد که از هر ده مورد نه مورد آن نامحتمل است .

 

8 . مهم نيست چه اعتقادي داريد; مکان هاي مذهبي مانند معابد و مساجد، جاهايي فوق العاده آرامش بخش هستند . يک گوشه را انتخاب کنيد و بنشينيد و مجذوب فضاي پرآرامش و پرسکوني شويد که از اين مکان مي تراود .

 

9 . اگر مي خواهيد احساس آرامش داشته باشيد، ميوه و سبزيجات تازه بيشتر مصرف کنيد و رژيم غذايي خود را تعديل نماييد .

 

10 . آرامش جويي را از بچه ها بياموزيد; آنان هر لحظه با شادي کوچکي، شاد مي شوند; سعي کنيد چنين باشيد و حتما مي توانيد .

 

ارسال شده توسط : هانیه عبدالکریمی ،کاردرمانگر- عضو تیم تحقیق توسعه

علیرضا صدیق منش
علیرضا صدیق منش
خانه توانمندسازی صدیق منش ، بنیان گذار علیرضا صدیق منش ، روانشناس مثبت نگر ، توانمندسازی فردی ، رابطه عاطفی ، والدین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *