من و کودک اتیسمم، همایش رایگان ویژه والدین
اخبار اخبار کیفیت زندگی

همایش رایگان من و کودک اتیسمم (ویژه والدین)

من و کودک اتیسمم، همایش رایگان ویژه والدین

مرکز خیریه معلولین ذهنی هفتم تیر با همراهی کلینیک مشاوره نی نی سایت برگزار میکند:

همایش رایگان من و کودک اتیسمم (ویژه والدین)

همانطور که می دانید اتیسم یا اختلالات طیف اتیسم (که به اشتباه اوتیسم هم نوشته می شود) به انگلیسی :   Autism اختلالی در مغز است که باعث می‌شود پردازش اطلاعات در مغز به خوبی انجام نشده و کودک در تعامل و ارتباط خود با دیگران دچار مشکل شود، اما شاید ندانید چه علائمی، بیشتر برای این کودکان و والدین‌شان دردسر درست می‌کند.
طبق آخرین تقسیم بندیها، علائم اتیسم شامل این موارد می‌شود:
1) نقص در ارتباط اجتماعی و تعامل اجتماعی
2) رفتارها، علائق و فعالیت‌های محدود و تکراری
همچنین کودکان مبتلا به اتیسم، در زمان ناراحتی، رفتارهایی نشان می‌دهند که با رفتارهای دیگر کودکان در چنین موقعیت‌هایی متفاوت است و واکنش متفاوتی را هم می‌طلبد.

 کودکان اتیسم هنگام ناراحتی چه واکنشی نشان می‌دهند؟

کودکان اتیسم گریه می‌کنند و جیغ می‌کشند، البته موضوع ناراحتی آنها شاید برای ما قابل درک نباشد. این کودکان نسبت به هرچیزی که خلاف میلشان باشد واکنش شدیدی نشان می‌دهند و جیغ می‌کشند.
خانواده هایی که فرزند یا اعضای مبتلا به اتیسم دارند با مشکلاتی مواجه هستند و در تعامل با آنها دچار احساسات متناقض میشوند که این موضوع خود در روند رابطه والد-فرزندی ، مسائلی را ایجاد خواهد کرد.
در این همایش قصد داریم با استفاده از سایکودراما، با والدین این عزیزان برای کاهش این مسائل و مشکلات همفکری کنیم و همراهی متناسب با نیازهایشان داشته باشیم.
آموزش‌های این همایش برای والدین و مربیانی طراحی شده که با کودک مبتلا به اتیسم سروکار دارند، اما شرکت در آن برای عموم آزاد و رایگان است.
*سایکودراما ( روان نمایشگری)، رویکردی مناسب جهت تسهیل روابط والدین با فرزند اتیسم خود و راهکاری مناسب در بهبود شرایط زندگیشان میباشد.
 
سخنرانان:
پریناز پناهی، روانشناس بالینی. سایکودراماتیست
فرنوش حسینی، روانشناس بالینی. سایکودراماتیست
 
تاریخ و ساعت : 29 بهمن ماه 96 – 16 الی 18
مکان: انتهای مدرس، میدان هفت تیر، خیابان غفاری، پلاک 1، سالن آمفی تئاتر
 
 

 

علیرضا صدیق منش | روان شناس
12 سال است که در رشته روانشناسی مشغول یادگیری هستم. به افراد کمک می کنم تا کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشند. تمرکزم برنقاط قوت انسانهاست تا نقاط ضعف آنها و این کار را از طریق نظریه های جدید روانشناسی که با فرهنگ و آداب و رسوم ما ایرانی ها مطابقت بیشتری دارد انجام می دهم.
http://sedighmanesh.com/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *