10 نکته اساسی درباره کسب آرامش
بهبود کیفیت زندگی شخصی

10 نکته اساسی درباره کسب آرامش

10 نکته اساسی درباره کسب آرامش

 در این نوشته 10 نکته کاربردی برای کسب آرامش و رسیدن به حال خوب برای شما آورده شده است:

1 . لبخند همه عضلات صورت را آرام مي کند و زنجيره اي از واکنش هاي عصبي را کنار مي زند و موجب مي شود که احساس لذت بخشي پيدا کني (احساس آرامش) .

 

2 . چرا نگاه کردن به ماهي ها آرامش بخش است؟ براي آن که ماهي ها، آرام حرکت مي کنند و مهم تر از آن، آرام تنفس مي کنند و نگاه به آن ها، مثل نگاه کردن به منظره درياست .

 

3 . براي آرامش بدويد! دويدن و پياده روي، هر دو از پادزهرهاي واقعي مقابله با فشارهاي عصبي اند . کار ساده اي است و آموزشي خاص نيز لازم ندارد و شما در دويست متر اول، متوجه تاثيرات مطلوب آن خواهيد شد .

 

4 . به صداي تنفس خود توجه کنيد; وقتي در حال ورود به جهنم عصبانيت هستيد، چند لحظه به صداي دم و بازدم خود خوب و دقيق گوش فرا دهيد و بدانيد وقتي واقعا صداي تنفس خود را مي شنويد، آرامش از شما چندان دور نيست .

 

5 . اگر تمرين دست يابي به آرامش را در يک جاي خاصي مثل نيمکت يک پارک يا يک صندلي راحتي انجام مي دهيد، خيلي زود ضمير ناخودآگاه شما عادت مي کند و احساساتي آرام بخش، شما را با آن جاي خاص مرتبط کند . فقط و فقط به آن مکان خاص روي آوريد و آرامش را به دست آوريد .

 

6 . پيش از اين، وقتي تحت فشار روحي قرار مي گرفتيد، به طور ناخودآگاه ابروان خود را مالش مي داديد; اما از اين به بعد، کاملا آگاهانه اين کار را انجام دهيد; زيرا طبق اصول طب فشاري، نقاط آرامش بخش ما روي ابروان قرار دارد و با مالش دادن آن ها به طرف داخل، آرامش به ما بر مي گردد .

 

7 . نگراني هاي خود را بنويسيد; جاي شگفتي است که چطور بسياري از نگراني هاي شما رفع مي شود; وقتي آن ها را روي قطعه اي کاغذ مي نويسيد . آن گاه امکان وقوع آن ها را بررسي کنيد; خواهيد ديد که از هر ده مورد نه مورد آن نامحتمل است .

 

8 . مهم نيست چه اعتقادي داريد; مکان هاي مذهبي مانند معابد و مساجد، جاهايي فوق العاده آرامش بخش هستند . يک گوشه را انتخاب کنيد و بنشينيد و مجذوب فضاي پرآرامش و پرسکوني شويد که از اين مکان مي تراود .

 

9 . اگر مي خواهيد احساس آرامش داشته باشيد، ميوه و سبزيجات تازه بيشتر مصرف کنيد و رژيم غذايي خود را تعديل نماييد .

 

10 . آرامش جويي را از بچه ها بياموزيد; آنان هر لحظه با شادي کوچکي، شاد مي شوند; سعي کنيد چنين باشيد و حتما مي توانيد .

 

ارسال شده توسط : هانیه عبدالکریمی ،کاردرمانگر- عضو تیم تحقیق توسعه

علیرضا صدیق منش | روان شناس
12 سال است که در رشته روانشناسی مشغول یادگیری هستم. به افراد کمک می کنم تا کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشند. تمرکزم برنقاط قوت انسانهاست تا نقاط ضعف آنها و این کار را از طریق نظریه های جدید روانشناسی که با فرهنگ و آداب و رسوم ما ایرانی ها مطابقت بیشتری دارد انجام می دهم.
http://sedighmanesh.com/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *