همایش من و کودک اتیسمم برگزار شد
اخبار اخبار کیفیت زندگی

همایش من و کودک اتیسمم برگزار شد

 همایش من و کودک اتیسمم 29 بهمن ماه در مرکز خیریه معلولین ذهنی هفت تیر برگزار شد.

این همایش با حضور تعدادی از والدین و کاردرمانگرهای مجموعه و با همراهی کلینیک نی نی سایت و برای آشنایی اولیه با رویکرد سایکودراما(روان نمایشگری) و با هدف کمک به والدین کودکان اتیستیک در برقراری ارتباط با فرزند خود و تعامل سازنده با جامعه برگزار شد.
در ابتدای همایش علیرضا صدیق منش، مدیر کلینیک مشاوره نی نی سایت درباره اهمیت نقش خانواده کودکان اتیسم صحبت کرد و گفت : «خانواده هایی که کودکان اتیستیک دارند با مشکلات متعدد روبرو هستند که می توان با استفاده از روش های گروه درمانی در کنار ابراز هیجانات و دریافت همدلی از اعضای گروه، مهارتهای بنیادی برای فعالیت در جامعه در کنار سایر اعضا را به آنها آموزش داد. »
حضور والدین در همایش من و کودک اتیسمم
در ادامه این همایش متخصصین کلینیک فرنوش حسینی و پریناز پناهی توضیحاتی در خصوص اتیسم و علائم آن ارائه دادند و در ادامه با استفاده از رویکرد سایکودرام (روان نمایشگری) والدین حاضر در جلسه، درباره مشکلات و نگرانی هایی که در تعامل با کودک اتیستیک خود داشتند صحبت کردند و به صورت بداهه و خودانگیخته موضوعات خود را بازآفرینی کرده و در طی این فرایند تا اندازه ای به برون ریزی هیجانی، بینش و آرامش دست یافتند.
منبع : نی نی سایت
علیرضا صدیق منش | روان شناس
12 سال است که در رشته روانشناسی مشغول یادگیری هستم. به افراد کمک می کنم تا کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشند. تمرکزم برنقاط قوت انسانهاست تا نقاط ضعف آنها و این کار را از طریق نظریه های جدید روانشناسی که با فرهنگ و آداب و رسوم ما ایرانی ها مطابقت بیشتری دارد انجام می دهم.
http://sedighmanesh.com/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *