خدمات کیفیت زندگی

کیفیت زندگی

در دنیای امروز ، نه فقط کمیت زندگی ، بلکه کیفیت زندگی وارزیابی که فرد از زندگیش دارد ، ارزش زیادی پیدا کرده است چرا که میزان لذتی که فرد از زندگی می بردومیزان رضایتی که از زندگی دارد مهمترین فرصت را برای داشتن یک زندگی شاد به او می دهد.

• هدف متخصصان در قرن اخیر ، یاری رساندن به دیگران جهت غلبه یافتن بر دردها ورنج هایشان بود .اگرچه این هدف درخور تحسین است ، اما برطرف کردن رنج ودرد کافی نیست .به انسانها باید کمک کرد تا توانمندی های خود را نشان داده ومنابع شخصی ونقاط قوت جدید خود را کشف کنند .

• ارتقاء کیفیت زندگی حرفه من است.در کنار شما خواهم بود تا زندگی با کیفیت را تجربه کنید. (علیرضا صدیق منش/روانشناس.مشاور کیفیت زندگی)


بیشتر بدانیم

کیفیت زندگی شخصی

رشد و بالندگی و ایجاد کیفیت زندگی منوط به کیفیت ارتباط با خود است در واقع مهم ترین ارتباطی که هر فرد در زندگی می بایست روی آن تمرکز داشته باشد ارتباط با خویشتن می باشد. اعتیاد به مواد مخدر ، پایین آمدن سن مصرف سیگار، ترک تحصیل، بیکاری و .... لزوم اهمیت پیشگیری و آموزش های فردی را چندین برابر کرده است. با آموزش روشهای ارتباط با خود، حل مسئله، مواجه با بحران و ... می توان از بسیاری معضلات اجتماعی پیشگیری و زندگی با کیفیت تری را تجربه نمود. از نتایج این خودشناسی : آرامش، حس شادی و رضایتمندی، اعتماد به نفس بالاو ... خواهد بود. .


بیشتر بدانیم

ارتباط کیفی

• افزایش سن ازدواج، بالا رفتن آمار طلاق، تهاجم فرهنگی در قالب پخش فیلمها و سریال های خارجی و نامتناسب با فرهنگ جامعه ایرانی اسلامی و ایجاد تفکر غیر واقعی و منطقی در روابط، وجود شبکه ها و گروه های اینترنتی و افزایش خیانت و ... عواملی است که کانون خانواده و سطح رضایتمندی از روابط و کیفیت روابط بین فردی را تحت تاثیر خود قرار داده است.

• آموزش اصول ارتباط موثر بر پایه یافته های علمی و بومی مطابق با فرهنگ غنی دینی و فرهنگی،با استفاده از روشهای نوین روانشناسی مثبت گرا و انتقال اطلاعات در قالب زبانی قابل فهم همراه با مثالهای کاربردی از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

• پیشگیری از آسیب های اجتماعی در روابط بین فردی از ارکان اصلی ایجاد کیفیت زندگی می باشد.


بیشتر بدانیم

فرزند پروری کیفی

• تک فرزندی، آپارتمان نشینی، بالارفتن سن ازدواج و فاصله سنی کودک با والدین، کارتونها، بازی های خشن و دیدن فیلمهای نامتناسب با سن، بالارفتن سن بلوغ و ... همگی دست به دست هم می دهند تا روشهای نوین روانشناسی در بخش فرزندپروری با توجه به نیازهای روز جامعه و مشکلات خانواده های امروز شکل بگیرد و مهارتهای فرزندپروی و آموزش والدین و مربیان با الگوهای سالیان گذشته پاسخگوی نیاز والدین نباشد . در نتیجه در ارتباط با فرزندان نیاز به آموزشهایی جدید تر و کاربردی تر احساس می شود.

• با یادگیری روشهای نوین فرزند پروری متناسب با نیاز فرزندان امروز می توانیم آینده ای متفاوت برای آنها رقم بزنیم.

• آیا پدر و مادر خوبی هستم؟ بررسی کیفیت ارتباط و تعاملات خانواده و ... در قالب سمینارهای رایگان، مشاوره های تخصصی و کارگاه های فرزندپروری کیفیr.


بیشتر بدانیم